Fundacja DOROŚLI DZIECIOM

czynne od poniedziałku do piątku

w godz. od 8.00 do 15.00

Zuzia Turowska

 

Zuzia Turowska urodziła się w lipcu 2008 roku, razem z rodzicami mieszka w Opolu. Dziewczynka urodziła się przedwcześnie w 34 tygodniu ciąży, stan był ciężki po ostrym niedotlenieniu okołoporodowym. Po porodzie stwierdzono wadę wrodzoną lewej dłoni, a mianowicie amputacja III palca i przewężenia paliczków palca II i IV z dodatkową martwicą, która już się samodzielnie oddzieliła. Przewężenie paliczków nastąpiło wskutek wytworzenia się taśm owodniowych, gdyż w czasie trwania ciąży wystąpiło małowodzie i była stosowana antybiotykoterapia przez okres 2 miesięcy. Występuje prawdopodobieństwo zrośnięcia się palca II i III.
Aktualnie Zuzia ma prowadzoną rehabilitację w domu, która polega na masażu i prostowaniu zniekształconych paluszków. Na chwilę obecną dziewczynka jest przed konsultacjami w poradni chirurgii plastycznej i czeka na operację. Rodzice dziewczynki są młodym małżeństwem i sytuacja finansowa nie pozwala na sfinalizowanie skomplikowanych zabiegów chirurgiczno-plastycznych, gdyż ojciec Zuzi jest jedynym żywicielem rodziny.

Rodzice Zuzi zwrócili się do naszej Fundacji Dorośli Dzieciom o udostępnienie konta, na którym mogła by zbierać środki finansowe na niezbędne leczenie i rehabilitację.