Fundacja DOROŚLI DZIECIOM

czynne od poniedziałku do piątku

w godz. od 8.00 do 15.00

Kamila Miriam-Jankowska

 

 

Kamila Miriam Jankowska ma 10 lat. Razem ze swoją babcią mieszka w miejscowości Suwałki, województwo podlaskie. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak, ważący zaledwie 800 gram.
Zaraz po urodzeniu u Kamilki rozpoznano Dziecięce Porażenie Mózgowe. Choroba objawia się różnorodnymi zaburzeniami ruchu i postawy, wynikającymi z trwałego, niepostępującego uszkodzenia mózgu we wczesnym stadium rozwoju.
Ponadto w 2008 roku rozpoznano zaburzenia neurosekresji, czyli dysproporcje wzrostowo-wagową. Objawami choroby jest zwiększona masa ciała, przy niskim wzroście, oraz drobne dłonie i stopy. Dziewczynka ma również krótszą prawą kończynę, oraz nadmiernie rozwiniętą tkankę podskórną . W związku z powyższym Kamila przyjmuje hormon wzrostu.
W późniejszym czasie wystąpił przykurcz prawego ścięgna Achillesa, które wymagało leczenia operacyjnego. W 2009 roku w Warszawie, wykonano zabieg operacyjny polegający na wydłużeniu tego ścięgna.
Dziewczynka potrzebuje pokrycia wydatków na bardzo kosztowną, intensywną rehabilitację ,która pomoże w rozciąganiu przykurczy mięśniowych odpowiedzialnych za ograniczenia ruchu. Jedna godzina ćwiczeń rehabilitacyjnych to koszt około 100 złotych.
Babci Kamili nie stać na tak bardzo konieczną a zarazem kosztowną rehabilitację – sama również choruje na cukrzycę insulinową i utrzymuje się tylko z niskiej renty. Na dzień dzisiejszy Kamila wymaga leczenia w poradni endokrynologicznej w Białymstoku, oraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Jak każde dziecko pragnie normalnie żyć, biegać, śmiać się z rówieśnikami. Dlatego babcia dziewczynki zwróciła się do Fundacji Dorośli Dzieciom z prośbą o udostępnienie konta na zbieranie środków finansowych, aby pokryć kosztowne leczenie oraz rehabilitację wnuczki. .