Fundacja DOROŚLI DZIECIOM

czynne od poniedziałku do piątku

w godz. od 8.00 do 15.00


ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK


POMÓC MOŻE KAŻDY TO NIC NIE KOSZTUJE

 

Z przyjemnością informujemy że udało się zakupić elektryczny wózek inwalidzki, którego potrzebował podopieczny Tomasz Łopatyński z Morawicy  chorujący na dystrofię mięśniową Duchenne’a.

http://www.doroslidzieciom.org/galeria_poj.php?id=95


Obecnie jest prowadzona akcja na rzecz 3-letniego Dominika Korusa z Chęcin, który choruje na nieuleczalną chorobę Leukodystrofię  Metachromatyczną. Chłopiec wymaga leczenia oraz bardzo drogiej intensywnej rehabilitacji, jak również dla Oskara Wzreśnia ze Starachowic, który choruje na MPDZ - toksoplazmozę wrodzoną, ma czterokończynowe porażenie spastyczne.Dlatego chcemy zebrać jak największą ilość nakrętek.

http://www.doroslidzieciom.org/galeria_poj.php?id=126

 

Jak do tej pory ze zbiórki nakrętek zakupiona została również pompa insulinowa dla Tobiasza Lichosika z Jeleniowa gmina Nowa Słupia. Nadal akcja nakrętkowa trwa, ponieważ koszt miesięcznego utrzymania pompy to kwota 1350zł.

 

http://www.doroslidzieciom.org/galeria_poj.php?id=79

Przypomnijmy, że zbierane są wszelkie plastikowe nakrętki bez dodatku metalu: z napojów, artykułów spożywczych, środków czystości, kosmetyków, leków. Za kilogram nakrętek firmy recyklingowe płacą złotówkę.

 

Można je przynosić do biura Fundacji Dorośli Dzieciom, które mieści się przy ul. Staszica 10, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

 

Pomóżmy chorym dzieciom ulżyć w ich cierpieniu, nakrętka to tak niewiele, a tak duże ma znaczenie.

 

Informujemy Państwa, że do akcji  zbierania plastikowych nakrętek przyłączyły się prawie wszystkie Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Przedszkola ze Starachowic oraz z okolicznych miejscowości.
Do akcji przyłączyła się także licznie społeczność Starachowic,  która bardzo chętnie dostarcza do naszej Fundacji  nakrętki. W okolicznych sklepach też można zauważyć wytyczone miejsca zbiórki kolorowych nakrętek.
Ostatnio dołączyła do naszej akcji Federacja Młodych Socjaldemokratów ze Starachowic.

 

Serdecznie podziękowania dla wszystkich Państwa, którzy nie pozostają obojętni na los niepełnosprawnych dzieci, a nakrętka jest symbolem niesienia pomocy dla nich.

 

Partner akcji: Federacja Młodych Socjaldemokratów